Sevgili Öğrenciler,

İlköğretim yıllarından itibaren süregelen zorlu, stresli, yorucu bir maratonun ardından, hayatınıza yön verecek bir kararın eşiğindesiniz. Bu kritik dönemi arkada bırakmanıza yardımcı ve meslek seçiminizde sizlere destek olmak bizim görevimizdir.

İyi bir üniversite eğitimi hepinizin hakkıdır. Ülkemize yeni ufuklar açmayı hedeflemiş olan Ankara Üniversitesi birçok fakülteyi bünyesinde barındıran, köklü bir şehir üniversitesidir. Sorumluluğumuz sizlerin sadece meslek edinmenizi sağlamak değil, belki daha da önemlisi sizleri topluma bilimsel, kültürel ve sosyal anlamda da rehberlik edebilecek bireyler olarak hazırlamaktır.

“Cumhuriyetin Bilim Güneşi” sloganıyla tanınan Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olan Üniversitemiz Fen Fakültesi yerleşkesi, doğal sit alanı olarak kabul gören bahçelere, kültürel varlıklar listesinde yer alan binalara bunlarla birlikte çok çeşitli etkinliklerin merkezi olan konforlu ve modern binaların olduğu dinamik bir kampüse sahiptir. Etkinlik çerçevesine Fakültemizde yer alan ve her biri Akreditasyon Belgesine sahip olan Astronomi ve Uzay Bilimleri, Biyoloji, Fizik, İstatistik, Kimya ve Matematik Bölümlerimizin yapacağı görsel tanıtımlara ilgi duyacağınızı düşünüyorum. Fakültemiz etkinliği çerçevesinde yapacağımız gezide 6 farklı binada yer alan 7/24 açık olan merkez kütüphanemizi, konferans salonumuzu, laboratuvar,  amfi ve dershanelerimizi, yemekhane,  kafeterya, tenis kortları, basket ve futbol sahaları gibi birçok etkinlik yerini görme fırsatı da bulacaksınız.

Sevgili Gençler, sizleri Fakültemiz olanakları hakkında daha fazla bilgilendirmek amacı ile 17 Mayıs 2017 tarihinde 09.30-17.30 saatleri arasında düzenleyeceğimiz etkinliğe davet ediyorum.

Ulu Önder Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyet seviyesine ulaşma hedefi doğrultusunda çalışmakta üniversitemize hepinizi bekliyoruz. Şimdiden gelecek eğitim ve öğretim yıllarınızın sizi yarınlara işini severek yapan başarılı, mutlu, sağlıklı ve huzurlu bireyler olarak yetiştirmesini dilerim.

 

Prof.Dr.Özlem Yıldırım
Dekan
Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi

İnternet Sayfalarımız:
http://fenetkinlik.ankara.edu.tr
http://science.ankara.edu.tr